Na co pomagają zioła?

ziola odchudzajaceZiołolecznictwo nie stanowi już jedynie gałęzi medycyny niekonwencjonalnej.
Co więcej – lecznicze walory ziół docenia się również w ogólnym nurcie tej nauki. Stosowanie ziołowych preparatów zalecane jest przy różnego rodzaju schorzeniach, zarówno jako główny element terapii, jak i jej uzupełnienie, a także w ramach profilaktyki. Zioła znajdują również zastosowanie jako składnik upiększających kuracji.

Zioła w kosmetologii

Leczenie i pielęgnowanie urody przy pomocy ziół jest na ogół bezpieczne i nie niesie ze sobą ryzyka skutków ubocznych (takich jak chociażby osłabienie naturalnej odporności organizmu). Warto jednak zdać sobie sprawę, że zastosowanie takich preparatów również ma swoje ograniczenia. Przy poważniejszych chorobach nie wolno zdawać się jedynie na naturalne rozwiązania – konieczna jest profesjonalna terapia i opieka specjalisty. Zioła mogą być natomiast pomocne w leczeniu lekkich infekcji dróg oddechowych, w walce z alergiami, oraz jako środek pomocniczy (po konsultacji z lekarzem oczywiście) w schorzeniach układu moczowego, układu krwionośnego, neurologicznych chorobach, chorobach serca czy problemach z narządem wzroku.

Zioła pomocne w odchudzaniu

Zioła mogą stanowić również środek pomocniczy wspierający odchudzanie, np. słynne herbatki Ojca Klimuszko czy Naturalna bomba witaminowa (zobacz okularnia-legionowo.pl), usprawniający pracę układu trawiennego. Współcześnie coraz popularniejsza staje się również detoksykacja organizmu – tutaj również zastosowanie mogą znaleźć rozmaite napary ziołowe, ale też kąpiele, okłady czy kompresy z ich wykorzystaniem. Terapię z zastosowaniem ziół możemy stosować samodzielnie w domu – a w sytuacji, gdy usługi medyczne są coraz droższe takie rozwiązanie wydaje się być wyjątkowo kuszące. Tym bardziej że zioła mają także upiększające właściwości – np. dzięki specjalnym kąpielom można zredukować trądzik, zmniejszyć potliwość a nawet poprawić krążenie i złagodzić problem z żylakami.