Mikrodermabrazja – sposób na otyłość

mikrodermabrazjaMikrodermabrazja należy do zabiegów mechanicznego ścierania naskórka. Pozwala na powolne ścieranie powierzchni skóry za pomocą mikronizowanych kryształów tlenku glinu (korundu). W porównaniu z innymi zabiegami takimi jak peelingi chemiczne, dermabrazja czy resurfacing laserowy, mikrodermabrazja jest zabiegiem obarczonym minimalnymi powikłaniami. Nie niesie ryzyka przebarwień i blizn, a efekty są widoczne od razu i można wrócić do normalnej aktywności.
Pomimo powierzchniowego oddziaływania, zmiany histologiczne obserwowane w mikroskopie elektronowym dotyczą nie tylko naskórka ale też skóry właściwej. Obserwuje się pogrubienie naskórka i wzmożenie syntezy kolagenu i elastyny. Dzięki temu metoda ta znalazła szerokie zastosowanie do odmładzania skóry, korekcji zmarszczek i blizn, redukcji plam przebarwieniowych, czyszczenia skóry, leczenia trądzika.

Niewątpliwą zaletą tego zabiegu jest: bezpieczna kontrolowana głębokość ścierania, bezbolesność, prostota, krótkość oraz fakt, że po jego wykonaniu pacjent nie jest wyłączony z zajęć życia codziennego. Aparat do mikrodermabrazji w rękach doświadczonego personelu jest niezwykle skuteczny, a metoda ta pozostająca pod pełną kontrolą osoby wykonującej zabieg jest niezwykle bezpieczna.

Dla kogo taki zabieg ?

Najczęściej zabieg ten jest polecany osobom ze skórą wysuszoną słońcem, z przebarwieniami i rozszerzonymi porami. Można stosować go jako przygotowanie do peelingu w celu uzyskania lepszego efektu. Mikrodermabrazja daje korzystne efekty w przypadkach małych blizn, plam starczych oraz śladów na skórze po trądziku.